נא להמתין...

לפעמים אני עצוב ולפעמים שמח

צפיות: 114
דרוג  (0)

דיונים סביב אוסף תמונות המתעד פעילות בעולם היצורים החיים. פעילותם של היצורים החיים, כשבחלקה היא סמויה ובחלקה היא גלויה, מהווה הזדמנות מיוחדת לילדים ללמוד כי הסמוי מן העין, ברגע אחד, יכול להתגלות ברגע אחר. בנוסף, הפעילות המתועדת מאפשרת למחנכים ללמוד על ידיעותיהם של הילדים בתחום.

 

הבעות הפנים של אדם משקפות בדרך כלל את רגשותיו.

פעילות זו מזמינה את הילדים לעסוק בקשר שבין פני השטח, איברי הפנים: עיניים, פה, לחיים וכדומה, ובין המסתתר מתחת לפני השטח, הרגשות: שמחה, עלבון, אושר וכדומה.

 

  • מדרש תמונה - ניתן להתייחס לקשר באמצעות מדרש תמונה של צילומי הבעות פנים. כיצד מרגיש/ה המצולם/מת ואיך אנו יודעים זאת. מה עשוי/ עלול לגרום להרגשה כזאת.

 

  • בעזרת נייר, כלי כתיבה ושימוש בעיתונים צבעוניים ניתן להרכיב פנים שיתאימו לרגשות אותן בוחרים הילדים להביע. פנים שמחות, אדם מהרהר וכו'.

 

  • טיפוח מודעות לרגשות הילדים בגן על פי הבעות פניהם.

 

  • הבעות הפנים מותאמות לרגשות באמצעות שינוי מקומם וצורתם של איברי הפנים (כיווץ גבות, הרמת גבות, הרמת השפה התחתונה וכדומה). ניתן להזמין ילדים לעמוד מול המראה ולהתנסות בהתאמת הבעות פנים לרגשות שונים על ידי הזזת חלקי הפנים. הדבר יאפשר לילדים ללמוד על האופן בו רגש מסוים, הנמצא מתחת לפני השטח, בא לידי ביטוי בהבעת הפנים שעל פני השטח.

 

 
תגובות ‏‎(‏‎0 תגובות‏‎)‏‎
תגובות ‏‎(‏‎0 תגובות‏‎)‏‎
הוספת תגובה
שם השולח:
דוא"ל:
 
*כותרת:
תוכן:
 
האתר פותח על ידי מטח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית
לצפייה תקינה באתר תוכלו לעיין ברשימת דפדפנים נתמכים ותוספים נדרשים