נא להמתין...

בצעדי הריקוד של ברוך אגדתי

צפיות: 210
דרוג  (0)

הצייר והרקדן ברוך אגדתי היה מחלוצי תעשיית הקולנוע והמחול בישראל ואחד מאנשי הרוח הבולטים בתל אביב של שנות ה-20 וה-30. בגן אגוז ובגן תל"י בחדרה, בהם למדו לקראת כ"ט בנובמבר ויום העצמאות על הרקדות המוניות, החליטו לרקוד בצעדי הריקוד של ברוך אגדתי וכך להכיר באופנים שונים את היצירה "הורה" (1953). גם אתם מוזמנים להצטרף.

לקראת כ"ט בנובמבר ולקראת יום העצמאות, למדו בגן אגוז ובגן תל"י שבחדרה, על ההרקדות ההמוניות שהיו חלק משמחת החג הספונטנית בזמן קום המדינה.

צילומים מימי קום המדינה, בהם נראים אזרחים שמחים הרוקדים בחוצות העיר, הוצגו בפני הילדים, וריקודי העם הפכו לחלק מרכזי מחיי היום יום בגן. במפגש חגיגי של אחר הצהרים, הוזמנו ההורים לגן לחגוג עם הילדים ולרקוד עימם ריקודי עם במעגלים. מספר שבועות מאוחר יותר הוצג בפני הילדים הציור "הורה" של ברוך אגדתי , 1953.

הצפייה ביצירה הולידה שיח שהביא לביטוי את החוויות מהתבוננות בתמונה.

 

השיח שימש כגירוי ועידוד להבעה. לאחר הצפייה הילדים התפזרו לפעילות חופשית, חלקם יצרו דמויות רוקדות בפלסטלינה, חלקם בנו דגמים של מעגלי רוקדים מבובות קטנות, וחלקם ניגשו לשולחן הציור.

בתמונות ניתן לראות מספר דוגמאות לעבודת הילדים והתנסות בחומרים שונים:

 

 

ילדים מציירים במעגל

 

 

 

במצגת ובה דוגמאות מעבודות ילדי הגן ניתן לראות שיח, יצירה בפלסטלינה, בניית דגמים וציור בגן בעקבות היצירה ה"הורה" של ברוך אגדתי.

 

אפשר לבחור לשלב פעילות הקשורה ביצירה "הורה" בכל זמן מחיי היום יום בגן. כמו כן לקראת ימי הולדת וחגיגות (בעיקר בחגים: יום העצמאות, ל"ג בעומר, שבועות).

הלוח החגיגי בגן הילדים בו הוצג הנושא לכבוד יום העצמאות :

 

 

מומלץ לצפות בסרטון בהשתתפותה של ד"ר נעמי יפה: מתבוננים ביצירה "הורה" – יישום עקרונות לימודי אמנות בגן  בסרטון דוגמאות לשיח, יצירה, ופעילויות הערכה בעקבות התבוננות ביצירה "הורה" של ברוך אגדתי.

לאחר מכן כדאי לקרוא דוגמה לניתוח שיח שהתקיים בעקבות ההתבוננות ביצירה .

 

 
תגובות ‏‎(‏‎0 תגובות‏‎)‏‎
תגובות ‏‎(‏‎0 תגובות‏‎)‏‎
הוספת תגובה
שם השולח:
דוא"ל:
 
*כותרת:
תוכן:
 
האתר פותח על ידי מטח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית
לצפייה תקינה באתר תוכלו לעיין ברשימת דפדפנים נתמכים ותוספים נדרשים